Creality Sermoon D3 Pro Dual Extruder

Creality’nin endüstriyel sınıfta yer alan yazıcısı Sermoon D3 artık ikinci ekstrudere sahip.

Son dönemlerde endüstriyel sınıfa hitap etmek amacıyla ürün gamını yeniden şekillendiren Creality, ürün gamına yeni bir ürün daha eklemiş bulunmaktaıdr.

Creality tasarım ekibi almış olduğu geri bildirimleri göz önüne alarak endüstriyel sınıftaki Sermoon D3 modelini güncelledi. Sermoon D3 Pro güncellenmiş çift extruder sistemi ve 32mm³/s çıkan yenilenmiş nozzle hotend seti sayesinde artık daha hızlı baskılar alabilmenize olanak sağlıyor.

Çin menşeli 3B yazıcı üreticisi Creality, yeni Sermoon D3 yazıcılarını üretirken Alman menşeli BASF firmasının 3B yazıcı ar-ge departmanı olan Forward AM’nin üretmiş olduğu HP-Ultra hammaddeler ile test ederek en iyi yüzey kalitesi ve en yüksek performansı sergilemesi için çalışmışlar.

Her türlü şartta yüksek performansı gösterebilmesi için yapılan çalışmaları creality şu şekilde bizlere sıralamış.


Standart Sermoon D3 yapısını kullanan Sermoon D3 Pro, 290x220x300mm baskı alanına sahip.

Sermoon D3 göre Pro versiyonu X ekseninde 10mm, Y ekseninde 30mm kadar küçülmüş.


Pro versiyonunda hotend yapılarında yeniliğe gidilmiş. Daha yüksek akışkanlık sağlanabilmesi için hotend ısıtcı blokları daha büyütülüp daha uzun nozzle kullanılmış.

Bu sayede nozzle ısısı daha hızlı sürede ısınıyor ve daha fazla filamenti daha kısa sürede eritebiliyor. Buda bize baskı sırasında akış oranında artış sağlıyor.


2.hotend’in XYZ’sini otomatik olarak dengelemek için bir kalibrasyon modülü kullanılır. Bu, manuel ofsetten çok daha hızlı ve daha hassastır.


Bir çok özellik barındıran bu yenilikçi tasarımı sizler nasıl buldunuz?

Yayım tarihi
Haberler olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir